DZIEŃ ZIEMI W KLASACH I-VIII

Dnia 22 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi. Każda z klas przygotowała plakat promujący ochronę środowiska. Podczas przerw śródlekcyjnych uczniowie kl. 2 aktywnie poprowadzili happening „Przybij piątkę Ziemi”. Celem akcji było zwrócenie uwagi na zanieczyszczenie mórz i oceanów. Przybicie symbolicznej „piątki” stanowiło deklarację dbałości o środowisko. Wszyscy uczniowie mieli możliwość posłuchania dźwięków związanych z Ziemią, podczas uczestnictwa w warsztatach „Muzyka Naszej Planety”. Dzięki kamertonom oraz misom terapeutycznym nastrojonym na częstotliwość Ziemi, uczniowie przez chwilę mogli usłyszeć oraz poczuć muzykę sfer. Podczas warsztatów dowiedzieli się także czym jest fala dźwiękowa, jaki wpływ na ciało człowieka ma wsłuchiwanie się w częstotliwość Ziemi. Uczniowie klasy 8 przybliżyli krótką historię obchodów Dnia Ziemi. Dzięki wielu informacjom zamieszczonym na szkolnym korytarzu, każdy miał okazję uzupełnić wiedzę , co stanowi ważny krok w kierunku pro-eko.

Magdalena Augustyn-Kalinowska