CUDOWNY ŚWIAT W FABRYCE BOMBEK I MUZEUM MYDŁA

W dniu 18.11.2016r.  uczniowie klas drugich oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w wycieczce do Bydgoszczy. Pierwszym miejscem, do którego się udaliśmy była fabryka Sopel, gdzie uczniowie zapoznali się z całym procesem produkcji i ozdabiania bombek. Następnie udaliśmy się do pomieszczenia gdzie znajdowała się wystawa wyjątkowych bombek, malowanych w przeróżne wzory.

Kolejnym punktem programu wycieczki było Muzeum Mydła i Historii Brudu, tam swoją przygodę uczniowie zaczęli od zrobienia własnego mydełka. Potem nadszedł czas na zwiedzanie. Dzieci dowiedziały się jak ludzie dbali o swoją higienę w każdej epoce, najwięcej emocji wzbudziły średniowieczne nawyki. Dzieci z wielką uwagą słuchały ciekawostek historycznych, miały również okazję zobaczyć dawne urządzenia, które stosowano do mycia i prania. Dowiedziały się jak powstało mydło oraz jak zmieniało swój wygląd na przestrzeni lat. To była fantastyczna i bardzo ciekawa podróż w czasie.

Podczas wycieczki znalazł się również czas na zabawę na placu zabaw, co sprawiło dzieciom wiele radości, a uśmiechy nie znikały z ich twarzy przez cały dzień.

Anna Jakubowska