25 FINAŁ WOŚP W NASZEJ SZKOLE

W niedzielę  15 stycznia w naszej  szkole  wzorem lat ubiegłych po raz 10 zagrała orkiestra WOŚP! W tegorocznym koncercie zaprezentowano 18 tańców. Układy taneczne przygotowane były przez Krystynę Janowską opiekunkę zespołu Kogel Mogel oraz Wiesławę Wypij z SP Kolno. Młodzi artyści prezentowali się w barwnych strojach z rekwizytami  w czerech odsłonach.  Pierwsi wystąpili uczniowie z grupy Kogel Mogel rozpoczynając  koncert polką.  Klasa I wystąpiła w układzie pt.,,Ulica” - klasy II prezentowały układ cuntry, klasy III  poleczkę. Dziewczęta z klasy V,VI  wykonały układ do piosenki pt. ,,Lento”.  Zespół Kogel - Mogel  prezentował  trzy premiery:  walca wiedeńskiego do piosenki Celin Dion pt. ,,I love you”, teatr tańca  ,,Hollywood” , ,,Rock and roll is king”  oraz   układy parowe walca wiedeńskiego, zumbę ,,Hey baby”, disco z pomponami. Uczniowie z SP Kolno prezentowali: ,,Sofiję”, ,,Raz tak raz nie”, ,,Taniec śnieżynek” i zumbę.

Na terenie szkoły wolontariusze Emilia, Paulina, Magda i Kamil  (informacje  przekazane ze sztabu) uzbierały  4 500 zł. Kwota ta pozyskana została z przeprowadzonej licytacji przeróżnych przedmiotów ofiarowanych przez darczyńców: koszulek z nadrukami  WOŚP oraz innymi   tekstami, fartuszków z wizerunkiem wróbelka Elemelka, kasku z ochraniaczami, pościeli dziecięcej,  maskotek np. (królik Buks z marchewką  120 zł, foczka 70zł.) zabawek, figurek gipsowych, książek, 4  bochenki chleba (sprzedane od 50 zł, 120 zł.) wytwory rękodzielnicze. Różnorodnych zaproszeń: na spotkanie z Wójtem Gminy  przy kawie z ciastem, sesję zdjęciową, zabieg na likwidację cellulitu, na wykonanie ręczników z wybranym przez licytującego nadrukiem, na wykonanie paznokci hybrydowych, fryzury w salonie, na wybór odzieży w modnym sklepie z ubiorami dla pań  w wartości 100 zł itp. Najwyżej zlicytowanymi przedmiotami były: świeczka oraz koszulka WOŚP 150zł. Podczas trwania koncertu serwowano kawę i ciasto, a  datki ze sprzedaży  zasilały konto orkiestry (320 zł.).  Licytację prowadziła organizatorka 25 finału  Krystyna Janowska, która z całego serca dziękuje wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia tegorocznego finału WOŚP.

Wszystkim uczestnikom tego przedsięwzięcia serdecznie dziękujemy.

Krystyna Janowska